Jak szybko poradzić sobie, gdy masz bad hair day i czeka Cię spotkanie biznesowe?

Nie zawsze o poranku wygląda się świetnie, a często wygląd pozostawia wiele do życzenia. Jednak gdy Twoje włosy wołają ratunku, a ty masz mało czasu, w dodatku musisz jeszcze coś zjeść i ogarnąć zarost, to mimo przeciwności możesz zdążyć na spotkanie biznesowe i świetnie się na nim zaprezentować. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z bad hair day.

Po pierwsze: puder do włosów

Gdy wstajesz rano i okazuje się, że masz przysłowiowe 5 minut, a może nawet dosłowne kilka minut na zebranie się, to pozostaje Ci przyspieszenie pielęgnacji i ograniczenie jej do minimum. Zatem myjesz twarz i newralgiczne miejsca pod kranem przy umywalce. Potem bardzo szybko wklepujesz krem, który ma zniwelować widoczne oznaki zmęczenia. Przychodzi też czas na włosy, a gdy każdy sterczy w inną stronę nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po puder do włosów męskich. Do tego dochodzi jeszcze widoczny nadmiar sebum, czyli przetłuszczenie, a z tym poradzi sobie ten sam produkt. Zatem wystarczy jego rozprowadzenie od nasady aż po końce i wyczesanie włosów. Warto spryskać je od spodu aby uzyskać większą objętość. Zresztą już sam produkt powoduje ich podniesienie u nasady. Nie są przez to płaskie i lepiej się prezentują. Są też przygotowane do ewentualnej dalszej stylizacji, choć na tym można poprzestać.

Po drugie: stylowy kapelusz

Puder do włosów w znacznym stopniu załatwi sprawę. Jeśli jednak chcesz szybko zasłonić bad hair day, to możesz jeszcze sięgnąć po kapelusz, ale nie byle jaki, a niezwykle stylowy. Obecnie modne są kapelusze typu fedora dla niej i dla niego. Zatem właśnie po taki model możesz sięgnąć. Kapelusz świetnie skomponuje się z garniturem i płaszczem, np. trenczem, ale na spotkaniu biznesowym prawdopodobnie trzeba będzie go ściągnąć, chyba, że odbywa się na mieście, to znaczy na zewnątrz, a nie wewnątrz lokalu. Dlatego jeśli nie będziesz mieć możliwości siedzieć w kapeluszu, musisz wybrać inne rozwiązanie.

Po trzecie: prestyler i pomada do włosów

Kolejna możliwość to po prostu użycie najpierw prestylera, a potem pomady do włosów. Oczywiście jest to możliwe, jeśli masz tych kilka minut, około 10 na ujarzmienie fryzury. Prestyler przygotowuje włosy na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Można im wcześniej nadać określoną formę. Dobrym wyborem w sytuacji braku czasu jest nadanie im kierunku odwrotnego, czyli zaczesanie do tyłu po użyciu pomady do włosów o odpowiednim chwycie. Ultra mocny zapewni to, że fryzura będzie nienaganna aż do późnych godzin wieczornych. Musisz jednak pamiętać, że pomady na bazie wosku bardzo trudno się wymywa, dlatego trzeba koniecznie umyć głowę, czasem nawet kilkakrotnie.

Po czwarte: wybierz cięcie, które zapobiegnie bad hair day czyli buzz cut w natarciu

Jeśli masz tendencję do spóźniania się, to zbieranie się musisz ograniczyć do minimum. Bad hair day nie uświadczysz gdy wybierzesz odpowiednie cięcie. Zatem w tym przypadku polecamy buzz cut, który jest bardzo wygodne. Jest trochę podobne do cięcia militarnego, z tą różnicą, że tutaj mamy różne poziomy i trymowania. W ten sposób fryzura bardzo krótka staje się ciekawsza. Ty z kolei nie musisz wstawać, by układać Twoje włosy. Na włosach możesz tworzyć linearne wzory, co bardzo ciekawie się prezentuje. Taką krótką fryzurę oczywiście też możesz odświeżyć przy użyciu pudru do włosów, ale jednak ich mycie powinno być błyskawiczne, zatem raczej nie powinno to być konieczne.

Po piąte: zorganizuj sobie wszystko dzień wcześniej, aby mieć czas na ujarzmienie bad hair day

Warto dzień wcześniej przygotowywać sobie posiłek na śniadanie i do pracy. Ponadto dobrze jest przygotować sobie wyprasowane ubranie, np. zamknięte w specjalnym pokrowcu. Wtedy można zająć się głównie włosami i częściowo też zarostem, bo przecież i zarost trzeba odświeżyć i ujarzmić. Puder do włosów często sprawdza się także do brody, zatem warto wybrać taki produkt uniwersalny.

Dzięki dobrej organizacji, a także odpowiednim kosmetykom do pielęgnacji włosów zdążysz na spotkanie biznesowe. Oczywiście wszystkie papiery musisz włożyć do teczki, najlepiej jeśli są dodatkowo zafoliowane. Im lepiej jest się przygotowanym, tym lepsze wrażenie można zrobić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij