Markowe czy niemarkowe – jakie ubrania i obuwie wybierać?

Styl dla niektórych jest ważny, podobnie jak wygląd. W końcu niejako żyjemy w czasach, gdzie bardziej liczy się jak wyglądasz niż co sobą reprezentujesz. Oczywiście przez pryzmat wyglądu, a może raczej ubrań też jesteśmy oceniani. Tutaj pojawia się więc pytanie: czy lepiej wybierać ubrania markowe, a może niemarkowe? Oto nasze wnioski.

Gdy jakość idzie w parze z ceną

Warto oszczędzać i nawet trzeba oszczędzać, jednak nie na wszystkim należy. Są rzeczy, za które lepiej zapłacić więcej i do nich należy choćby jedzenie. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku odzieży czy obuwia. W tym przypadku wszystko zależy od jakości, bo jeżeli np. buty męskie są wysokiej jakości, a więc wiesz, że posłużą przez długi czas, to owszem lepiej zapłacić więcej. Ale jeżeli ich jakość pozostawia wiele do życzenia, natomiast mają metkę luksusową, to można powiedzieć, że jest się niejako głupim bądź próżnym jeżeli zapłaci się kilkanaście czy kilkadziesiąt razy więcej. Pamiętacie aferę metkową, gdy do odzieży bardzo taniej doczepiano metki firmy znanej celebrytki, a potem sprzedawano te ubrania za duże pieniądze? Jeżeli nie to, wygooglujcie sobie, naprawdę warto. To jasno pokazuje to, do czego człowiek jest zdolny, byle tylko zarobić i jak bardzo windowane są ceny. Ale nadal są osoby próżne, które dla metki są w stanie zrobić wszystko, choć nie warto.

Skoro nie widać różnicy czy ma sens przepłacać?

Są ubrania i ubrania i jedne są droższe, a drugie tańsze. O ile różnią się jakością to jasne, że lepiej zapłacić więcej, bo w sumie taka inwestycja się zwróci, a przy tym nie robi się ciągle zakupów i można też zaoszczędzić, ale na tym zalety się nie kończą, bo przecież jeszcze robi się coś dobrego dla planety – w końcu nie generuje się kolejnej ilości poliestru czy plastiku. Ale kryterium wyboru tanie- drogie może być też to jak dana rzecz wygląda. Jeżeli macie do wyboru modne obuwie męskie np. lordsy czy oksfordy kontra półbuty typu kowbojki to oczywiście, że warto wybrać te, które dobrze się prezentują. Pamiętajcie też, aby nie ulegać chwilowej modzie, bo często wiąże się to z tym, że takie ubranie czy dodatki szybko wychodzą z mody i już po krótkim czasie stają się passe, a potem wstyd je ubrać czy założyć i znowu pieniądze poszły w błoto. A wystarczy tylko przemyśleć zakupy i potem nie będzie się ich żałowało.

Empatia i humanitaryzm na wagę złota

Moda powinna iść w parze z humanitaryzmem. Kupowanie ubrań czy obuwia od firm, które nie wyzyskują pracowników to podstawa. Jeżeli będzie robiło tak wiele, ale naprawdę wiele osób, to w ten sposób wpłynie się na duże korporacje. Moralnie naganne, maksymalnie głupie jest kupowanie odzieży czy obuwia z dodatkiem naturalnego futra. Żyjemy w XXI wieku i rezygnacja z niego powinna być czymś oczywistym. Jak można być człowiek tak niehumanitarnym, by dla swojej próżności nosić martwe zwierzęta na sobie, które straciły życie z powodu czyjeś próżności? Dlatego empatia i humanitaryzm powinny być kolejnym kryterium doboru ubrań czy dodatków.

Bądź tym kim jesteś, bo masz do tego prawo!

Dla jednych moda to styl życia, a dla innych nic ważnego i każdy ma prawo do bycia kim chce i ubierania się jak chce, przy czym warto pamiętać, że wolność drugiego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna cierpienie innej istoty, bo wtedy już nie mamy prawa do narażania jej na nie kosztem naszej próżności. Jeżeli zaś chodzi o sam styl ubierania się, to każdy powinien mieć prawo do noszenia tego co chce i jak chce i nikt nie powinien być z tego powodu szykanowany. Chcesz nosić białe kozaki? To noś je. Chcesz nosić różowy lateksowy strój? To także masz do niego prawo. Możesz wyglądać jak chcesz i nikt nie powinien narzucać Ci swojego zdania czy Cię oceniać przez pryzmat tego czy jesteś modny czy też nie, bo niestety choć tak nie powinno być, to tak jest, a to z kolei prowadzi do wielu kompleksów, ale też niskiej samooceny. Nigdy przez pryzmat pieniędzy czy wyglądu nie powinniśmy być oceniani.

Czy warto płacić więcej za ubrania i dodatki? Tak, ale wtedy, gdy dana rzecz jest zwyczajnie tego warto, a nie dla swojej próżności czy też dziwnego pojmowania mody, bo wtedy takie postępowanie jest naganne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij