Przedświąteczne naprawy czas zacząć… ale od czego? Podpowiadamy!
Święta zbliżają się wielkimi krokami, zatem najwyższy czas podjąć się świątecznych obowiązków. W końcu pewnie już niedługo wielu z nas udzieli się świąteczna…nerwówka. Cóż, nie ma się co oszukiwać wiele osób przesadza i zamiast zajmować się przyjemnymi rzeczami, znajduje sobie ciągłe powody do pracy. Oczywiście nie oznacza to wcale, że za pewne prace nie należy się wziąć, ale na pewno nie trzeba dwa razu w grudniu myć choćby okien. Na pewno jednak należy wykonać naprawy. Ale od czego zacząć? Tego dowiecie się z naszego poradnika.
Czas zrobić coś z dywanikiem w łazience
Większość z nas obok wanny czy też prysznica ma umieszczony dywanik. Nie tylko jest on dekoracją pomieszczenia, ale też zapewnia bezpieczeństwo, wszak chroni przed poślizgnięciem się na śliskich płytkach. Jednak wadą takiego rozwiązania jest ciągle ślizgający się dywanik, który niestety nie pełni swojej roli. Nie oznacza to jednak, że musicie wybierać jakiś dywanik z gumy. Wręcz przeciwnie, wszak wystarczy tylko mały life hack, a więc należy jego wewnętrzną cześć nieco podkleić, używając do tego kleju na gorąco. Taki life hack sprawdzi się też, gdy Wasze buty się zanadto ślizgają i tutaj również przyda się klej na gorąco. Jego zaletą jest mocny chwyt, ale też fakt, że bardzo szybko zasycha.
Jak naprawić bojler? Usuwamy dziurę!
Jeżeli nie macie dostępu do ciepłej wody bezpośrednio z sieci wodociągowej, a Wasz bojler akurat się zepsuł, to nie brzmi to dobrze. Cóż, zakup nowego nie jest małym kosztem. Ale na szczęście można podjąć się jego naprawy. Tym bardziej, że to proste i nie nastręcza problemów. Oczywiście efekt nie zawsze jest bardzo trwały, ale na kilka miesięcy wystarczy, a wtedy już pewnie odłożycie pieniądze na zakup nowego. Na początek opróżniamy bojler z wody. Jeżeli zostanie w nim choć mała ilość, to niestety klej się nie zwiąże. Teraz czeka Was najtrudniejszy moment, wszak trzeba odkręcić śrubunek, który łączy zbiornik z rurą odpowiedzialną za odprowadzanie zimnej wody. Gdy woda już wypłynęła wycieramy bojler, szczególnie w miejscu dziury. W kolejnym kroku konieczne jest usunięcie wszelkich brudów i zacieków, ale w tym przypadku przyda się Wam papier ścierny. Zatem, gdy powierzchnia jest już dobrze oczyszczona, można przejść do łatania. Do tego celu polecamy masę łatającą. Można użyć znanej chyba wszystkim Poxyliny. Odrywamy jej dwa równe kawałki i mieszamy, a teraz już łatamy dziurę. Poxyliny używa się tak łatwo jak ugniata plastelinę. Trzeba rzecz jasna poczekać kilka godzin by ta masa klejowa dobrze wyschła i już bojler nie będzie przeciekał.
Czas na wymianę wykładziny
Remont nie jest ulubioną czynnością dla wielu osób, a gdy jeszcze remont przeprowadza się samodzielnie to ten zapał jest już naprawdę niewielki, o ile w ogóle takowy jeszcze występuje, ale czasami jest wręcz konieczny i nie ma się co oszukiwać. Gdy Wasza podłoga nie jest w należytym stanie bądź też ciągle czujecie od niej chłód, to musicie wiedzieć, że tak wcale nie musi być, wszak dostępne są rozwiązania, które sprawią, że pozbędziecie się tego problemu. A tym rozwiązaniem jest wykładzina dywanowa. Jest tania, praktyczna i całkiem dobrze się prezentuje. Jednak jej wymiana niestety już taka fajna nie jest, szczególnie gdy wykładzina nie chce się trzymać podłogi. Ale cóż oczywiście nie musi tak być, bo wystarczy tylko, że zastosujecie popularny obecnie klej na gorąco i ją po postu przykleicie. To więcej niż proste. Ale cóż na inne remonty nie mamy już tak fajnych life hacków i w przypadku malowania czeka Was delikatnie mówiąć ogrom pracy.
„Kiedy to wreszcie zrobisz?”
„Kiedy to wreszcie zrobisz?”- to pytanie stare jak świat i nadal mężczyźni nie uczą się na błędach i zwyczajnie doprowadzają w ten sposób do pierwszych przedświątecznych kłótni. A przecież wystarczy tylko klej na gorąco i już można pozbyć się wielu dram. W końcu za jego pomocą skleicie pękniętą ramę, a także dokleicie kawałek ceramiki do wazonu. Ale też szybko naprawicie ramę obrazu czy nawet meble.
Naprawy wcale nie muszą być trudne czy skomplikowane, ani też czasochłonne. Wystarczy tylko nieco chęci i dobry klej, a także precyzja pracy i zaangażowanie, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania.