egzamin ósmoklasisty

Jak dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty? Poznajcie nasze rady!

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Zatem czas najwyższy wziąć się za naukę i nadrobić zaległości. Dziś udzielimy Wam kilku rad, jak się do niego przygotować i o czym należy pamiętać. A dzięki temu macie jeszcze większą szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły średniej.

Przede wszystkim rutyna

Wiele osób sądzi, że rutyna jest nudna. Ale jednak przy nauce ma duże znaczenie. Gdy nauczycie się owej rutyny, nie będziecie ciągle narzekać, że Wam się nie chce. Ogólnie chodzi o to, aby codziennie tak zaplanować dzień, by był czas na dobry posiłek, odrabianie lekcji i naukę, ale też na wypoczynek. Po przyjściu ze szkoły należy zjeść zdrowy obiad, a następnie odpocząć 15 minut i zasiąść do lekcji. Czemu tak szybko? Nie, nie tylko po to, aby odbębnić wszystko i mieć z głowy odrabianie lekcji. Chodzi przede wszystkim o to, że zaraz po lekcjach więcej pamiętacie, a więc szybciej możecie usystematyzować wiedzę, a przez to nie będziecie potrzebować wiele czasu na naukę. Po odrobieniu lekcji jest czas na relaks, a potem tylko jeszcze nauka, kolacja i sen. Jeżeli codziennie zadbacie o to, aby znaleźć czas na wszystkie te czynności to rzeczywiście zyskacie sporo. Nie tylko będziecie lepiej przygotowani do egzaminu ósmoklasisty, ale też będziecie wypoczęci i wyspani.

Higiena snu

Sen jest ważny i trzeba się wysypiać. A będąc wyspanym ma się więcej energii do nauki, a przy tym wiedzę przyswaja się zdecydowanie szybciej. Pamiętajcie, że nauka w nocy zupełnie nie jest efektywna. Nie ma sensu też wkładać książki pod poduszkę, bo nie sprawi ona, że wiedza od tak wpadnie do Waszych głów. Jedyne do zyskacie to bóle kręgosłupa i niewyspanie. Bardzo duże znaczenie ma zadbanie o higienę snu. Oznacza to, że należy chodzić spać o podobnych godzinach, a przy tym zasypiając nie można mieć włączonego tv czy muzyki. Przed snem nie należy też się objadać, bo jest to bardzo, ale to bardzo szkodliwe. Ostatni posiłek przez snem należy zjeść na dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Można owszem napić się wody i na tym zakończyć.

egzamin

Kto pyta – nie błądzi

Przygotowanie do egzaminu należy rozpocząć już, a nie na ostatnią chwilę. Codzienne powtarzanie materiału, ale też nadrabianie materiału niewątpliwie ma znaczenie. Jednocześnie pamiętajcie, że lekcje są po to, aby zadawać pytania. Jeżeli więc jakieś zagadnienie nie jest dla Was zrozumiałe, to możecie pytać, a nauczyciel jest zobowiązany do jego wytłumaczenia. Do tego jeżeli macie takie możliwości, korzystajcie z dodatkowych zajęć, które są organizowane w szkole i przygotowują do egzaminu ósmoklasisty. Jest także wiele ciekawych filmików na Youtube, gdzie prowadzący w dostępny sposób tłumaczą zagadnienia. Oczywiście trzeba też prosić rodziców o pomoc i o tym trzeba również pamiętać. Pamiętajcie, że do egzaminu ósmoklasisty jest jeszcze tyle czasu, że macie szanse na dobre przygotowanie się. A dzięki temu, że zdobędzie wysokie wyniki dostaniecie się do wybranej szkoły.

Małe rzeczy, a tak duże znaczenie

Mówi się, że małe rzeczy mają duże znaczenie i rzeczywiście jest to prawda. Jeżeli więc chcecie, żeby podczas egzaminu ósmoklasisty arkusze testowe nie były dla Was „mission impossible”, to czas wziąć się za naukę i wprowadzić do życia dobre zmiany. Wiecie już jak ważna jest rutyna oraz sen. wiecie też to, że trzeba nadrabiać zaległości i to każdego dnia. Czas więc dowiedzieć się, jak ważna jest zdrowa dieta. Otóż dodaje ona energii i jest niejako pożywieniem dla mózgu. Dzięki niej możecie lepiej się skupić, a przy tym nie narzekać na ciągłe zmęczenie. Co jeść? Przede wszystkim trzeba jeść zdrowo. Posiłki muszą być zbilansowane i oparte o dużą ilość warzyw. Do tego należy pić soki oraz wodę. Zabronione jest picie napojów kolorowych czy też spożywanie jedzenia śmieciowego. Zatem należy zrezygnować z jedzenia typu fast food. Także wszelkiego rodzaju chipsy należy ograniczyć, a najlepiej z nich całkowicie zrezygnować. Gwarantujemy, że już po tygodniu poczujecie różnicę i zyskacie zdecydowanie więcej energii oraz chęci.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij