Top 3 najmodniejsze męskie fryzury ślubne, czyli moda na rok 2022

W 2022 roku w dalszym ciągu mamy do czynienia z promowaniem klasycznych fryzur zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej, a dla miłośników awangardy dobrym wyborem jest artystyczny nieład. Kiedy zbliża się czas, gdy mają zabić kościelne dzwony bądź przed urzędnikiem masz zamiar oświadczyć, że wstępujesz w związek małżeński ze swoją wybranką, to Twoja fryzura powinna prezentować się nienagannie. Przedstawimy Ci top 3 najmodniejsze męskie fryzury ślubne, dowiesz się, jak je stylizować. Ponadto zastanowimy się nad tym, czy Wasze fryzury powinny współgrać stylistycznie, czy raczej nie jest to dobry pomysł.

Jak dwie krople wody czy raczej dwie połówki jabłka, czyli o fryzurach na ślub dopasowanych do fryzury partnerki

Wiele mówi się o dopasowaniu panny młodej i pana młodego w kwestii dodatków. Np. pan młody powinien mieć w butonierce kwiatek pasujący do bukietu panny młodej. Warto również by tak jak swoja przyszła żona wybrał coś niebieskiego na szczęście – poszetkę, a może krawat lub muszkę. A jak jest w przypadku fryzury? Czy gdy panna młoda wybiera włosy gładko zaczesane do tyłu, to Ty powinieneś wybrać slice back, a gdy decyduje się na włosy uniesione u nasady, to ty powinieneś zdecydować się na pompadour? Niekoniecznie. Przede wszystkim fryzury powinny być dopasowane do kształtu twarzy, gęstości włosów oraz ich ilości. Fryzjer musi wziąć też pod uwagę ewentualne pojawiające się zakola. Dlatego na wspólnej fotografii będziecie prezentować się najlepiej, jeśli po prostu każdy z Was zadba o dopasowanie fryzury do siebie. A teraz czas na nasze top 3 fryzury.

Top 1: Fade, czyli elegancka fryzura z dłuższą grzywką nie wymagająca długiego układania

Fade nazywane jest fryzurą na żołnierza, choć jest to duże uproszczenie, bowiem taka fryzura choć rzeczywiście taką ma genezę i powstała w latach 40-tych w USA, to jednak później zyskała wiele odmian. W klasyczny fade włosy z boków i tyłu głowy są usuwane bardzo szybko na wzór fryzury militarnej. Nad uszami zaczyna się przejście i włosy z przodu są dłuższe i formowane według uznania. Gdy włosy są dłuższe na czubku głowy, a z tyłu i po bokach wygolone niemal do zera, to daje to ciekawy efekt. Ale Fade może być też cieniowane. Wtedy u dołu włosy są niemal wygolone, a z tyłu stają się nieco dłuższe, choć nadal są krótkie. Nad uszami zyskują długość kliku centymetrów i w ten sposób można zaczesywać włosy do tyłu. Tutaj jest niezbędna pasta do włosów męskich. Można użyć też prestylera na wilgotne włosy, a w dalszej kolejności pastę, gdy są trudniejsze w układaniu i mniej podatne. Taka fryzura jest niezwykle wygodna i będzie prezentować się nienagannie od początku wesela do białego rana.

Top 2: side part, czyli fryzura z eleganckim przedziałkiem

Druga elegancka propozycja na wesele to side part. Świetnie pasuje zarówno do garnituru, jak i smokingu. W tym przypadku włosy powinny być cięte w odpowiedni sposób, aby łatwo można było uzyskać efekt przedziałka. Przedziałek jest wyraźnie widoczny, powinien być zaplanowany z prawej lub lewej strony, zgodnie z naturalnym układaniem się włosów. Z użyciem grzebienia należy zbierać dłuższe włosy wzdłuż linii przedziałka i przeczesać je na bok. Trzeba kierować się od czoła aż po czubek głowy. Przycięte boki też należy przeczesać. Potem wystarczy już tylko sięgnąć po pastę do włosów. Warto wybrać taką na wysoki połysk, która świetnie będzie pasować na tę wyjątkową okazję, ale jeżeli wolisz matowe wykończenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by na nie postawić.

Top 3: pompadour lub quiff dopasowane w zależności od gęstości włosów

Ostatnia propozycja to po postu czub na głowie, czyli włosy podniesione u nasady. Dla mężczyzn z zakolami sprawdzi się quiff, a posiadacze gęstej grzywy mogą postawić na pompadour. Zasada układania włosów jest podobna i znów jest niezbędna pasta do włosów męskich. Dzięki niej można uzyskać trwały efekt włosów podniesionych u nasady. Pompadour to klasyczna fryzura, która niezwykle efektownie się prezentuje.

Wśród ponadczasowych i modnych fryzur na 2022 rok na pewno znajdziesz coś dla siebie. Choć to panna młoda ma błyszczeć w tym dniu, Ty także powinieneś dobrze się prezentować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij