Paweł Makowski: UseCrypt będzie nowym rodzajem social mediów
Paweł Makowski gościł na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady i wraz z Dodą wręczył jedną z nagród. Za kulisami zapytany o platformę UseCrypt, nad którą pracuje od dłuższego czasu. – Najtrudniejsze jest zrobienie tego pierwszego kroku – podkreśla w rozmowie z Plejadą.
Pewnie wszyscy słyszeliście o metaversie, czyli o komunikacji, świecie przyszłości. I nam się wydaje, że UseCrypt będzie takim nowym rodzajem social mediów, telewizji, gdzie my, fajni ludzie, możemy sobie pooglądać rzeczy, których nigdzie wcześniej do tej pory nie byliśmy w stanie albo musieliśmy poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi, żeby to obejrzeć
– Myślę, że bardzo was zaskoczymy, bo UseCrypt będzie kompletnie czymś innym. To będzie kolejna platforma, w której sami użytkownicy będą tworzyć rzeczy, które będą uznawali za ważne i wartościowe, przede wszystkim – dodał Paweł Makowski.
Z twórcą aplikacji UseCrypt współpracuje m.in. Doda, ale także Olaf Lubaszenko czym pochwalił się Paweł Makowski w rozmowie z Plejadą.
Wyjawił:
Nam bardzo jest miło, bo osoby, które są zaangażowane, mają przede wszystkim dobre serducha. To jest dla nas najważniejsze, by ta platforma była rozpatrywana przez pryzmat wartości. I tak m.in. Olaf Lubaszenko, którego jestem fanem, również się zaangażował, będziemy mieli wspólny format.
Paweł Makowski stoi na czele platformy UseCrypt. Kim jest? Jak sam o sobie mówi: „Chłopakiem, który ma marzenia i działa, żeby je zrealizować, a nie tylko marzyć”. Powtarza, że chce, by jego dzieci mogły się w życiu chwalić, że ich tata próbował zmienić świat na lepszy. To wizjoner, ale jednocześnie aktywista, działacz. Bierze sprawy w swoje ręce i tworzy projekty, które na pierwszy rzut oka wydają się zbyt idealistyczne, aby mogły się ziścić. Tak powstała cała – wciąż powiększająca się rodzina UseCrypt – nowy komunikator, w którym szanuje się prywatność i nie ma szans na wyciek jakiejkolwiek informacji, nowa chmura, do której dostępu nie ma nikt poza jej właścicielem, nowy mail, w którym bezpieczeństwo jest najważniejsze, nowa platforma do prowadzenia wideokonferencji – oparta na tej samej zasadzie – bezpieczeństwa, nowa telewizja – w której streamerami są ludzie przekazujący wartości i swoje życie opierający na ideałach i dobroci oraz uczciwości.
Makowski idzie dalej i planuje stworzyć nowe meta społeczeństwo, które nie będzie narzekało, obgadywało, okazywało zawiści wobec innych. Społeczeństwo szczęśliwe, bo składające się z ludzi realizujących swoje pasje, wspierających się, życzących sobie dobrze, życzliwych. Niemożliwe? Tym, którzy wymieniają między sobą porozumiewawcze uśmieszki i stukają się w głowę, słysząc jego plany – odpowiada: „Wystarczy zmienić w nas naprawdę niewiele. Udowodnię Wam, że to zrobię”. Każdy, kto go poznaje i ma okazję, choćby przez chwilę z nim obcować mówi: „To taki polski Steve Jobs”. Trudno o inne porównania. Paweł – zafascynowany technologią, ale tylko tą służącą człowiekowi, a nie odwrotnie – wymyśla nowe i próbuje przekazać ludziom ideę nowego. Tworzy w tym celu nieistniejące dotąd słowa i sensy. Zaraża pasją.
Paweł Makowski podsumował rozmowę słowami:
Wszyscy chcą innowacji, a jak my przychodzimy z innowacją, to nikt jej nie chce, bo mówi, że jeszcze nikt tego nie zrobił. Najtrudniejsze jest zrobienie tego pierwszego kroku. Doda i Olaf pokażą, jak to robić i czym jest ta prywatność dla nas oraz ten nowy rodzaj społeczeństwa. Największym problemem jest to, żeby zacząć, ale mam nadzieję, że później do nas dołączycie!