Paweł Makowski: UseCrypt będzie nowym rodzajem social mediów

Paweł Makowski gościł na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady i wraz z Dodą wręczył jedną z nagród. Za kulisami zapytany o platformę UseCrypt, nad którą pracuje od dłuższego czasu. – Najtrudniejsze jest zrobienie tego pierwszego kroku – podkreśla w rozmowie z Plejadą.

Pewnie wszyscy słyszeliście o metaversie, czyli o komunikacji, świecie przyszłości. I nam się wydaje, że UseCrypt będzie takim nowym rodzajem social mediów, telewizji, gdzie my, fajni ludzie, możemy sobie pooglądać rzeczy, których nigdzie wcześniej do tej pory nie byliśmy w stanie albo musieliśmy poświęcić bardzo dużo czasu i uwagi, żeby to obejrzeć

– Myślę, że bardzo was zaskoczymy, bo UseCrypt będzie kompletnie czymś innym. To będzie kolejna platforma, w której sami użytkownicy będą tworzyć rzeczy, które będą uznawali za ważne i wartościowe, przede wszystkim – dodał Paweł Makowski.

Z twórcą aplikacji UseCrypt współpracuje m.in. Doda, ale także Olaf Lubaszenko czym pochwalił się Paweł Makowski w rozmowie z Plejadą.

 www.usecryptmessenger.com

Wyjawił:

Nam bardzo jest miło, bo osoby, które są zaangażowane, mają przede wszystkim dobre serducha. To jest dla nas najważniejsze, by ta platforma była rozpatrywana przez pryzmat wartości. I tak m.in. Olaf Lubaszenko, którego jestem fanem, również się zaangażował, będziemy mieli wspólny format.

Paweł Makowski stoi na czele platformy UseCrypt. Kim jest? Jak sam o sobie mówi: „Chłopakiem, który ma marzenia i działa, żeby je zrealizować, a nie tylko marzyć”. Powtarza, że chce, by jego dzieci mogły się w życiu chwalić, że ich tata próbował zmienić świat na lepszy. To wizjoner, ale jednocześnie aktywista, działacz. Bierze sprawy w swoje ręce i tworzy projekty, które na pierwszy rzut oka wydają się zbyt idealistyczne, aby mogły się ziścić. Tak powstała cała – wciąż powiększająca się rodzina UseCrypt – nowy komunikator, w którym szanuje się prywatność i nie ma szans na wyciek jakiejkolwiek informacji, nowa chmura, do której dostępu nie ma nikt poza jej właścicielem, nowy mail, w którym bezpieczeństwo jest najważniejsze, nowa platforma do prowadzenia wideokonferencji – oparta na tej samej zasadzie – bezpieczeństwa, nowa telewizja – w której streamerami są ludzie przekazujący wartości i swoje życie opierający na ideałach i dobroci oraz uczciwości.

Makowski idzie dalej i planuje stworzyć nowe meta społeczeństwo, które nie będzie narzekało, obgadywało, okazywało zawiści wobec innych. Społeczeństwo szczęśliwe, bo składające się z ludzi realizujących swoje pasje, wspierających się, życzących sobie dobrze, życzliwych. Niemożliwe? Tym, którzy wymieniają między sobą porozumiewawcze uśmieszki i stukają się w głowę, słysząc jego plany – odpowiada: „Wystarczy zmienić w nas naprawdę niewiele. Udowodnię Wam, że to zrobię”. Każdy, kto go poznaje i ma okazję, choćby przez chwilę z nim obcować mówi: „To taki polski Steve Jobs”. Trudno o inne porównania. Paweł – zafascynowany technologią, ale tylko tą służącą człowiekowi, a nie odwrotnie – wymyśla nowe i próbuje przekazać ludziom ideę nowego. Tworzy w tym celu nieistniejące dotąd słowa i sensy. Zaraża pasją.

Paweł Makowski podsumował rozmowę słowami:

Wszyscy chcą innowacji, a jak my przychodzimy z innowacją, to nikt jej nie chce, bo mówi, że jeszcze nikt tego nie zrobił. Najtrudniejsze jest zrobienie tego pierwszego kroku. Doda i Olaf pokażą, jak to robić i czym jest ta prywatność dla nas oraz ten nowy rodzaj społeczeństwa. Największym problemem jest to, żeby zacząć, ale mam nadzieję, że później do nas dołączycie!

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij